Cesta za zdravím – Cestujte výhodne s MHD 365 CITY Poprad

„Cesta za zdravím“ umožní každému obyvateľovi mesta Poprad s dopravnou kartou cestovať výhodne 365 dní v roku a 24 hodín denne.
V období od 1. septembra 2022 do 31. decembra 2022 bude preprava cestujúcich s trvalým pobytom v meste Poprad bezplatná.

Dopravnú kartu s predplatným cestovným lístkom „Cesta za zdravím“ si môžu obyvatelia mesta Poprad aktivovať už dnes!

Čo potrebujem na aktiváciu predplatného cestovného lístka (PCL) „Cesta za zdravím“?
• Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Poprad si môžu aktivovať PCL „Cesta za zdravím“ v novom infocentre na autobusovej stanici v Poprade.

Aktivácia predplatného cestovného lístka „Cesta za zdravím“ je bez poplatku, podmienkou pre aktiváciu je nový typ dopravnej karty s fotkou ktorý vydávame od 13. decembra 2021 – ak takúto dopravnú kartu nemáte, vytvoríme Vám novú za výhodnejšiu cenu.

Čo potrebujem na vydanie dopravnej karty „Cesta za zdravím“?
• Občiansky preukaz a trvalý pobyt v meste Poprad (deti sa preukazujú potvrdením o trvalom pobyte v meste Poprad).
• Žiaci a študenti dokladujú aj vyplnené potvrdenie o návšteve školy platné pre konkrétny školský rok v ktorom sa dopravná karta vydáva.

Koľko stojí vydanie dopravnej karty „Cesta za zdravím“?
• 5€ zaplatíte za kartu, ktorá platí na 5 rokov
• 1€ manipulačný poplatok

Starobní dôchodcovia do 70 rokov, dôchodcovia nad 70 rokov, plní invalidní dôchodcovia a deti do 6 rokov s trvalým pobytom v meste Poprad si môžu v informačnom centre na autobusovej stanici v Poprade zadarmo preregistrovať dopravnú kartu na osobitný typ, pomocou ktorého môžu naďalej bezplatne využívať služby mestskej hromadnej dopravy Poprad. Ak na dopravnej karte nie je fotka, je potrebné si ju so sebou priniesť.

Rešpektujeme vaše súkromie. Tieto webstránky používajú súbory cookies len pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok. Viac informácii
PRIJAŤ
ODMIENTNUŤ