O našej spoločnostiSlovenská autobusová doprava Poprad

Spoločnosť „Slovenská autobusová doprava Poprad“ má v podtatranskom regióne už viac ako 70- ročnú históriu.
Vozidlový park tvorí takmer 180 autobusov, ktoré zabezpečujú pravidelnú autobusovú dopravu hlavne v prímestskej doprave pre Prešovský samosprávny kraj.
Dopravca je aj dlhoročným partnerom miest a obcí, kde vykonáva mestskú dopravu, a to v Poprade, Svite, Levoči a Kežmarku.

Tatra Express

Označenie autobusov značkou „TATRA EXPRESS“ má za cieľ rýchlu identifikáciu prioritných liniek v regióne, pričom sa s ďalšou obnovou autobusov bude toto logo objavovať na vyššom počte vozidiel a liniek.

Vedúci dopravy Mgr. Marek Modranský vysvetlil tvorbu loga: „Nové logo má symbolizovať zmenu k lepšiemu. Každá dopravná spoločnosť sa má starať o svojich cestujúcich čo najlepšie. Toto logo je začiatok aktívnej komunikácie a otvorenosti našej spoločnosti pre našich cestujúcich. Doprava v podtatranskom regióne má vysoký potenciál a preto aj dopravné služby by mali niesť symboliku tohto krásneho regiónu.“

Spoločnosť Slovenská autobusová doprava Poprad dňa 28.8.2020 slávnostne odovzdávala do prevádzky 15 nových autobusov.
Ide o moderné vozidlá renomovaného výrobcu Iveco s ekologickými motormi spĺňajúcimi normu Euro 6. Keďže dopravca pôsobí v unikátnej podtatranskej oblasti, dôraz na ekológiu je z jeho strany považovaný za potrebný štandard.

Nová flotila takto výrazne zvýši kvalitu cestovania pre obyvateľov Prešovského kraja v podtatranskej oblasti. Cieľom vedenia firmy je poskytnúť maximálnu kvalitu, komfort a bezpečnosť pri každodennom cestovaní pre všetky kategórie cestujúcich. Dôraz pri obnove bol kladený aj na ekológiu. Práve z tohto dôvodu budú nové autobusy zaradené na linky s najvyšším kilometrickým výkonom a tie najvyťaženejšie linky, aby ich pozitívny vplyv na prevádzku bol čo najvyšší.

Zaradením nových vozidiel spoločnosť SAD Poprad pokračuje v obnove vozidlového parku, kedy už v minulom roku zakúpila rovnaký počet nových vozidiel a na niektorých linkách došlo aj k obmene vozidiel za iné zánovné moderné autobusy. Celková flotila dopravcu je pre prímestskú dopravu 150 vozidiel, ktoré v rámci cestovných poriadkov najazdia až 7,3 milióna km za rok. Zámer vedenia spoločnosti je nové autobusy zaraďovať na najvyťaženejšie linky, ktoré majú výkon medzi 80 až 100 tis. km/rok.

Nové autobusy budú šetriť zároveň aj náklady, pretože vystriedajú najporuchovejšie vozidlá. Manažment spoločnosť robí všetko preto, aby táto obnova vozidiel pokračovala aj v ďalšom období, lebo je presvedčený, že si to cestujúci zaslúžia. „Ľudia dnes majú vyššie nároky na komfort pri cestovaní. Platí to v individuálnej doprave a rovnako aj vo verejnej doprave. Preto musíme počúvať potreby našich zákazníkov a poskytnúť im také služby, ktoré im budú symbolizovať spokojnosť a pocit bezpečia.“ – vyjadrila sa Mgr. Mariana Krajčová Gočová – generálna riaditeľka spoločnosti Slovenská autobusová doprava Poprad, akciová spoločnosť.

Rešpektujeme vaše súkromie. Tieto webstránky používajú súbory cookies len pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok. Viac informácii
PRIJAŤ
ODMIENTNUŤ