O nás

Spoločnosť „Slovenská autobusová doprava Poprad“ má v podtatranskom regióne už viac ako 70- ročnú históriu.
Vozidlový park tvorí takmer 180 autobusov, ktoré zabezpečujú pravidelnú autobusovú dopravu hlavne v prímestskej doprave pre Prešovský samosprávny kraj.
Dopravca je aj dlhoročným partnerom miest a obcí, kde vykonáva mestskú dopravu, a to v Poprade, Svite, Levoči a Kežmarku.

tatra-express

Označenie autobusov značkou „TATRA EXPRESS“ má za cieľ rýchlu identifikáciu prioritných liniek v regióne, pričom sa s ďalšou obnovou autobusov bude toto logo objavovať na vyššom počte vozidiel a liniek.

Vedúci dopravy Mgr. Marek Modranský vysvetlil tvorbu loga: „Nové logo má symbolizovať zmenu k lepšiemu. Každá dopravná spoločnosť sa má starať o svojich cestujúcich čo najlepšie. Toto logo je začiatok aktívnej komunikácie a otvorenosti našej spoločnosti pre našich cestujúcich. Doprava v podtatranskom regióne má vysoký potenciál a preto aj dopravné služby by mali niesť symboliku tohto krásneho regiónu.“

Spoločnosť Slovenská autobusová doprava Poprad dňa 28.8.2020 slávnostne odovzdávala do prevádzky 15 nových autobusov.
Ide o moderné vozidlá renomovaného výrobcu Iveco s ekologickými motormi spĺňajúcimi normu Euro 6. Keďže dopravca pôsobí v unikátnej podtatranskej oblasti, dôraz na ekológiu je z jeho strany považovaný za potrebný štandard.

Nová flotila takto výrazne zvýši kvalitu cestovania pre obyvateľov Prešovského kraja v podtatranskej oblasti. Cieľom vedenia firmy je poskytnúť maximálnu kvalitu, komfort a bezpečnosť pri každodennom cestovaní pre všetky kategórie cestujúcich. Dôraz pri obnove bol kladený aj na ekológiu. Práve z tohto dôvodu budú nové autobusy zaradené na linky s najvyšším kilometrickým výkonom a tie najvyťaženejšie linky, aby ich pozitívny vplyv na prevádzku bol čo najvyšší.

Zaradením nových vozidiel spoločnosť SAD Poprad pokračuje v obnove vozidlového parku, kedy už v minulom roku zakúpila rovnaký počet nových vozidiel a na niektorých linkách došlo aj k obmene vozidiel za iné zánovné moderné autobusy. Celková flotila dopravcu je pre prímestskú dopravu 150 vozidiel, ktoré v rámci cestovných poriadkov najazdia až 7,3 milióna km za rok. Zámer vedenia spoločnosti je nové autobusy zaraďovať na najvyťaženejšie linky, ktoré majú výkon medzi 80 až 100 tis. km/rok.

Nové autobusy budú šetriť zároveň aj náklady, pretože vystriedajú najporuchovejšie vozidlá. Manažment spoločnosť robí všetko preto, aby táto obnova vozidiel pokračovala aj v ďalšom období, lebo je presvedčený, že si to cestujúci zaslúžia. „Ľudia dnes majú vyššie nároky na komfort pri cestovaní. Platí to v individuálnej doprave a rovnako aj vo verejnej doprave. Preto musíme počúvať potreby našich zákazníkov a poskytnúť im také služby, ktoré im budú symbolizovať spokojnosť a pocit bezpečia.“ – vyjadrila sa Mgr. Mariana Krajčová Gočová – generálna riaditeľka spoločnosti Slovenská autobusová doprava Poprad, akciová spoločnosť.

SLEDUJTE NÁS AJ NA NOVÝCH FACEBOOKOVÝCH STRÁNKACH

Vážení cestujúci, dovoľujeme si Vám predstaviť nové facebookové stránky našej spoločnosti, prostredníctvom ktorých by sme radi zlepšili informovanosť a povedomie Vás, našich cestujúcich, o aktuálnom dianí v doprave a v našej spoločnosti. Zostaňte s nami v obraze a sledujte našu oficiálnu stránku Slovenská autobusová doprava Poprad – SAD Poprad týkajúcu sa prímestskej dopravy a MHD v Kežmarku a Levoči. Pre cestujúcich, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu v Poprade odporúčame sledovať aj oficiálnu stránku MHD 365 Poprad. Tešíme sa na vaše lajky, sledovania, správy, komentáre a zdieľania našich príspevkov.