Benefity v MHD Poprad pre zdravotníkov

Spoločnosť SAD Poprad je dlhoročným partnerom pre mesto Poprad. Práve v poslednom období pristúpilo vedenie mesta v spolupráci s dopravcom k výraznému zvyšovaniu kvality a k rozvoju služieb v MHD.

Nové vozidlá Mercedes sú znakom plánovaného rozvoja kvality v MHD Poprad

Do prevádzky pribudli úplne nové moderné vozidlá značky Mercedes Citaro s ekologickými motormi spĺňajúcimi normu Euro 6. Všetky majú nízkopodlažné prevedenie pre ľahší nástup do vozidla hlavne pre deti a starších cestujúcich. Spoločnou úlohou mesta s dopravcom je poskytnúť v MHD maximálny komfort a bezpečnosť.

Ponuka spojov je základ pre bezstarostné cestovanie po meste

Mesto si váži každého cestujúceho a chce do MHD prilákať aj ďalších. Ponuka spojov musí byť bohatá a vyhovovať prepravným potrebám všetkých obyvateľov mesta. Aj preto sa minulý rok zvýšili výkony MHD v meste až o 30 %. Mesto Poprad je jediné na Slovensku, ktoré v MHD napriek pandémii podporilo ekologickú dopravu.

Mesto reguluje ceny v MHD a poskytuje cestujúcim výrazné zľavy

Mesto Poprad ako objednávateľ výkonov má právo regulovať výšku cestovného v MHD. Správne nastavenie cien cestovného pre jednotlivé kategórie cestujúcich je základom pre preferencie ľudí ako sa rozhodnú cestovať po meste; či autom, taxíkom, peši alebo verejnou dopravou. Náklady na pravidelné cestovanie v MHD musia byť primerané bežnému rozpočtu každej domácnosti, rodiny, či jednotlivca. Mesto Poprad preto poskytuje zľavy pre viaceré skupiny. Výhody na cestovnom majú cestujúci podľa ich veku alebo iných zásluh pre spoločnosť (napr. darcovia krvi).

BEZPLATNÁ MHD PRE ZAMESTNANCOV NEMOCNICE POPRAD Od pondelka 17. januára 2022

Pracovníci v prvej línii si za svoje nasadenie zaslúžia odmenu

Mesto Poprad rieši služby v MHD počas pandémie veľmi zodpovedne. Pandémia vytvorila značný tlak na pracovníkov v prvej línii. Patria sem hlavne zdravotníci a ostatný prevádzkový personál. V MHD Mesto zabezpečilo pre vodičov autobusov stabilizáciu platových podmienok bez výkyvov podľa rôznych zmien cestovných poriadkov vplyvom viacerých rozhodnutí Ústredného krízového štábu či Pandemickej komisie. Okrem toho dopravca pre cestujúcich pravidelne dezinfikuje všetky autobusy v MHD. Cieľom je minimalizovať riziko nákazy a jej šírenia.

Zdravotníci však patria k tým, ktorí sú pre riešenie následkov celej pandémie kľúčoví. Mesto Poprad si veľmi cení ich odbornosť a vytrvalosť pri pacientoch a skutočné nasadenie priamo v rizikovom prostredí. Zo svojej kompetencie im preto ako prejav obdivu a úprimného poďakovania s účinnosťou od 17.1.2022 poskytne dopravu v MHD Poprad úplne zadarmo.

„Slovenská autobusová doprava Poprad, akciová spoločnosť“ ako zmluvný dopravca mesta Poprad plne podporuje túto formu pomoci pre zdravotníkov a personál popradskej nemocnice.

„Sú to naši kolegovia z prvej línie. Pandémia nás všetkých vyčerpáva už takmer 2 roky. Musíme držať spolu a pomáhať si, kým toto rizikové obdobie neskončí. Preto sme radi, že spolu so zástupcami Mesta Poprad máme možnosť zdravotníkom poďakovať aj prostredníctvom bezplatnej MHD.„ – uzavrela generálna riaditeľka SAD Poprad, Marianna Gočová Krajčová.Rešpektujeme vaše súkromie. Tieto webstránky používajú súbory cookies len pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok. Viac informácii
PRIJAŤ