Zmeny v prímestskej autobusovej doprave s platnosťou od 12. 12. 2021

Tatra Express

Jednoduchšie cestovanie autobusmi SAD Poprad v okrese Poprad, Kežmarok a Levoča

Spolu s každoročnou decembrovou zmenou cestovných poriadkov vlakov a autobusov, ktorá tento rok nastane v nedeľu 12. decembra zásadne meníme tvár prímestskej autobusovej dopravy.

Zlepšujeme orientáciu pri cestovaní

Meníme staré označovanie linkových autobusov k lepšiemu.

Každá prímestská linka bude po novom označená aj trojmiestnym číslom. Každý cestujúci sa tak bude vedieť ľahko zorientovať a nájsť tú svoju.

Zvyšujeme rýchlosť spojov

Autobus idúci mimo obce na rovine bezdôvodne päťdesiatkou? Minulosť.

Vykonali sme dôslednú optimalizáciu jazdných dôb na všetkých linkách s cieľom zvýšenia cestovnej rýchlosti. Všetky zastávky s výnimkou väčších prestupných miest sa stávajú zastávkami na znamenie, aby vozidlo nemuselo bezdôvodne spomaľovať a zastavovať.

 

Rozširujeme ponuku spojov

Nahusťujeme dopravu predovšetkým na hlavných ťahoch, počas pracovných dní, ale aj počas víkendov.
Zavádzame nové spojenia v oblasti Tatier a Zamaguria:

802_r

• modrá linka 802
(Poprad – Ždiar)

803_r

• zelená linka 803
(Štrbské Pleso – Lendak)

804_r

• žltá linka 804
(Poprad – Štrbské Pleso)

811_r

• tyrkysová linka 811
(Poprad – Zamagurie)

Linky zabezpečia celotýždenne husté atraktívne spojenie v rámci celých Tatier a Zamaguria, s plánom ďalšieho zlepšenia intervalov a predlžovania trás (Podbanské, Zakopane).

Zjednodušujeme a sprehľadňujeme cestovné poriadky

Cestovné poriadky väčšiny liniek sme pripravili v tzv. taktovej podobe, spoje budú premávať pravidelne, v ľahko zapamätateľných časoch.
Odchody spojov zároveň nebudú označené mnohými vysvetlivkami a značkami.
Linky budú premávať v troch základných režimoch – školský, prázdninový, víkendový.

Taktový systém dopravy zvýši kvalitu dopravných služieb a cestujúcim výrazne uľahčí orientáciu v dopravnom systéme. Cestujúci si jednoduchšie zapamätajú odchody zo svojej zastávky a vďaka väčšiemu počtu pravidelných spojení a prestupných nadväzností v priebehu dňa budú schopní využívať verejnú dopravu omnoho flexibilnejšie.

mhd011

„Zmeny reflektujú aktuálne potreby regiónov, ich obyvateľov aj návštevníkov, preto upravujeme a posilňujeme dopravu tam, kde vieme, že sú autobusy využívané“, uviedla Marianna Krajčová Gočová, riaditeľka spoločnosti.

Kde sa dozviete podrobnosti o zmenách?

Zavolajte nám

Napíšte nám

Tieto webstránky používajú súbory cookies na zapamätanie si nastavení a pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača. Viac informácii
SÚHLASÍM